Maďari za Dunaj! Babišovmu Duslu daruje Slovensko milióny

Maďari za Dunaj! Babišovmu Duslu daruje Slovensko milióny

Maďari za Dunaj!
Babišovmu Duslu daruje Slovensko milióny

Včera, 28. júla, po 12-tej hodine na facebooku som natrafil na fotku auta Mestskej polície zo Šiah resp. článok topky.sk „Maďarské nápisy na policajných autách v Šahách: Čo na to úrady?“, nad fotkou otázka „A čo si o tom myslíte vy?“
Už v tom čase bolo pár stoviek odpovedí, prevažná väčšina pravdepodobne v duchu „na Slovensku po slovensky“. Keďže sa „vybraná téma“ týka aj mňa Maďara, tak som odpovedal na otázku topky.sk:

„Nečudoval by som sa, keby naša vláda chcela upútať pozornosť od pochybných miliónových tendroch, alebo iných vecí, s ktorými štát okráda vlastných občanov, lebo miliónové krádeže, ako záchrana Devín banky, alebo nabalenie sa garážovej firmy z emisií atď. sú z daní občanov, preto nie sú peniaze pre učiteľov na vyššie platy, lepšiu vybavenosť škôl, preto nemáme na kvalitnejšie lieky, a špičkovú techniku, a preto umierajú ľudia …ale teraz majú prázdniny v parlamente aj vl§da, tak o čo ide Topky.sk, a o čo ide Vám, ktorým kole oči maďarský nápis!“

Večer som pri prezeraní spravodajstva online novín na sme.sk som sa dozvedel, že vláda odpustila 58 miliónov!!! veľkopodnikateľovi Babišovi /terajší financminister českej vlády/, tak som na FB topky.sk pridal druhý komentár:

„A ešte niečo, práve teraz som čítal resp pozeral na videu, že Babišovmu Duslu D A R U J E Slovensko milióny, tak čo Vy na to Dámy a Páni na Slovensku po slovensky!?!
http://tv.sme.sk/v/30446/babisovmu-duslu-daruje-slovensko-miliony-nove-pracovne-miesta-neziada.html?ref=tit

Dnes som na FB horko-ťažko našiel článok s komentármi, odpoveď som nedostal, tak som si prezrel pár komentárov, ako posledný som prečítal odpoveď tesne pod mojou odpoveďou topky.sk:

„Ľubomír Gondek: Molnár TiborMestskú políciu síce financuje samospráva, ale predsa tá dostáva peniaze zo štátneho rozpočtu. Takže aká dvojjazyčnosť? Aj po Maďarsku behajú policajné autá zo Slovenskými nápismi? To kde sme…“

Moja odpoveď:
„Pán Gondek, o čo Vám ide, štátnu kasu kto napĺňa, no predsa všetci daňovníci, aj z Ipolyságu?! Včera som pridal svoj názor, počudovanie nad tým, že topky.sk vytiahli "maďarskú kartu", o 12:27 som sa pýtal o čo vlastne im ide?! O niekoľko hodín neskôr čítam "Babišovmu Duslu daruje Slovensko milióny…Slovensko odpustí firme 58 miliónov eur…", viete o tomto daru?! Aj Vy všetci, ktorý tu pľujete na Maďarov, Ladislav Kramoris bez tváre, čo Vy na to?! Ako je možné, že Babišova firma nahromadila 58 miliónové manko voči Slovensku, manažéri si žili na veľkej nohe, a teraz Ficova vláda im daruje tých 58 miliónov?! Školstvo, zdravotníctvo atď. nepotrebujú? Koľko miliónov chýba do zdravotníckych zariadení, aby nemocní občania dostali kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť, kvalitnejšie lieky, koľko miliónov by potrebovalo školstvo…?! Palec dole za Vašu protimaďarskosť!!!“

Dávnejšie uvažujem o tom, či vláda SR podobnými darmi, stimulmi pre automobilové a iné zahraničné firmy, US Steel, teraz Babišova Duslo nediskriminuje ostatné firmy, stredných a malých podnikateľov? Podľa mojej mienky áno!
Nakoľko nemám ekonomické vzdelanie, neviem posúdiť prečo je potrebné „si kúpiť“ zahraničných investorov, aby prišli a zostali na Slovensku, či by nemal podobný hospodársky výsledok investovať tie milióny do malých a stredných podnikateľov a firiem?!

GdB